Hemen Tıkla Ara 7/24 - 0312 580 4634
Amerikan Kapılar Nasıl Temizlenmeli

Amerikan Kapılar Nasıl Temizlenmeli

Yeni evlerde genel olarak beyaz renklerde kullanılan Amerikan kapı olarak adlandırılan kapıların temizliği renginden ötürü daha sık yapılmaktadır. Beyaz renkteki bu kapıların kirlenme hızı da yine eski kapılara nazaran daha hızlı gerçekleşmektedir. Bu kirlenmeye karşılık temizlik için hangi ürünlerin nasıl kullanılacağı konusu da merak edilen bir konu başlığı haline gelmiştir. Amerikan kapılar nasıl temizlenmeli gibi sorularla özellikle bayanların internet üzerinden yaptığı araştırmalara cevaben oluşturduğumuz yazımızda birkaç yöntem sunarak bu uğraştırıcı temizlik işlemini daha kolay hale dönüştürmeye çalıştık.

Amerikan kapı temizliği için ahşap olması nedeni ile çok fazla ıslak olmayan nemli bezler ile işlem yapılması önerilmektedir. Özellikle kapı kolçaklarının bulunduğu bölümlerin daha fazla kirlendiği görülen kapılarda bu bölümlerde daha ağır temizleyici ürünler kullanılması şart görünmektedir. Özellikle tuvalet ve banyo gibi mikrobun daha yoğun olduğu bölümlerin kapılarında kolçakların çamaşır suyu ile öncelikle silinmesi gerekmektedir. Kapı temizliğinde en etkili yöntem birçok alanda kullanılmakta olan sirke, karbonat ve limon karışımıdır. Bu karışımı ılık suyun içinde yaparak yumuşak bir bez yardımı ile silinmesi önemlidir. Suyun sürekli değiştirilmesi hijyen açısından da büyük önem taşımaktadır. Kolay kapı silme yöntemleri arasında diğer bir etkili yöntem eğer ki kapının üzerinde yağlı boya var ise elbise fırçası ile yapılacak fırçalama işlemidir. Bu işlem genel olarak çok kirli olan kapıların temizliğinde daha etkilidir. İstenirse bu kadar ağır lekeli olan bir kapıda suyun içerisine çok az miktarda leke sökücü etkisi olan ürünlerden de katmak etkili olacaktır.

Kapıların üst bölümleri genel olarak önemsenmeyen noktalardır. Ancak burada biriken tozların da temizlenmesi evdeki hijyen için önemlidir. Eğer ki yorulmadan kapılarınızın tertemiz ve bembeyaz olması istiyorsanız. Ankara temizlik şirketleri Etimesgut firmalarından da destek alabilmeniz mümkündür. Bu hizmette profesyonel oldukları gibi aynı zamanda cam silme, duvar silme işlemlerinde de müşterilerinin isteklerine cevap veren Ankara temizlik firmaları uygun fiyatlarla hizmet sağlamaktadır. Bu kapı temizliğini kendiniz gerçekleştirmek istiyorsanız belirttiğimiz üzere olabildiğince kuru bir şekilde uygulama yapmalı ve işlem sırasında, sonrasında evinizi mutlaka havalandırmalısınız.

Fabrika Temizliği

Fabrika Temizliği

Ankara Fabrika Temizliği Temizlik hizmetleri içerisinde detaylı bir şekilde işlem yapılması gereken alanların başında fabrika temizliği önem arz etmektedir. Gün boyu birçok kişiye çalışma alanı ve daha sonrasında ise birçok kişiye kullanım veya tüketim maddesi sunmakta olan fabrikalar içerisinde te..

Dış Cephe Cam Temizliği Hizmeti Veren Firmalar

Dış Cephe Cam Temizliği Hizmeti Veren Firmalar

Temizliğin en önemli hususlardan biri olduğu günümüzde, hem evlerinizin hem işyerlerinizin hijyen içerisinde olması gerekmektedir. Fakat bazı temizlik çeşitlerinin son derece zorlu ve yorucu olduğu bilinmektedir. Bunların başında da cam temizliği gelmektedir. Eğer eviniz ilk kattaysa belki camlarını..

Mamak Temizlik Firmaları

Mamak Temizlik Firmaları

Mamak Temizlik Firmaları Mamak Temizlik Şirketleri ,Ev temizliği denildiğinde akla gelen firmamız, Mamak ev temizlik ,Ankara temizlik ,temizlik firmaları ,Ankara Temizlik şirketleri, Ev büro ofis temizliği ,dış cephe temizlik , Mamak'da temizlik ,Mamak temizlik, Mamak ev temizliği, Mamak genel t..