Hemen Tıkla Ara 7/24 - 0312 580 4634
Ankara Yangın Sonrası Temizlik

Ankara Yangın Sonrası Temizlik

Ankara Yangın Sonrası Temizlik

Yangın Sonrası Kısa Sürede Yeniden Yaşanılacak Yaşam Alanları Yaratın

Ev ve iş yerlerinde beklenmedik kazalar olabilmektedir maalesef. Hiç kimsenin istemeyeceği bir durum da yangındır. Evinizde oluşabilecek ufak çaplı bir yangın dahi olsa büyük hasarlara sebebiyet verebilir. Böyle durumlarda bilinçli olmak sizin işinizi kolaylaştıracak, yangın sonrası temizlik için de etkili olacaktır.
1-Öncelikle maske, eldiven ve koruyucu gözlük kullanılması her türlü yangında önemlidir. Özellikle havasız ortamlarda zehirlenme gibi tehlikeli sonuçlara yol açmamak için maske vb. gereçlerin kullanımı önemlidir.
2-Ortamda bulunan bütün kapı ve pencereler açılmalı, alan komple havalandırılmalıdır, iyi bir havalandırma oluşabilecek zehirlenmelerin önüne geçilmesinde etkin rol oynar.
3-Eğer zarar görmüş ve atılması gereken eşya varsa bunlar alandan bir an önce uzaklaştırılmalıdır, böylece hem temizlik daha kolay olacak hem de alandaki koku etkisini azaltacaktır.
4-Duvarlarda ve dolap gibi eşyalarda is, kurum lekesi oluştuysa bunlar öncelikle kuru bir temizlik süngeri ile temizlenmelidir. Bez ve süngerlerin kuru olması çok önemlidir, ıslak bez kurum ve is lekesinin çıkmasını daha da zorlaştıracaktır.
5-Mümkün olduğu kadar kurum ve is lekelerini sildikten sonra mikro fiber bez ya da sünger ile sadece alkol ve tiner kullanarak lekelerin üzerinden geçmelisiniz.
6-Leke tamamen çıkana kadar su ve su bazlı temizleyicilerden uzak durmalısınız.
7-Kurumaya bıraktıktan sonra, her türlü elektrikle çalışan aletten uzak durmalısınız ve şalterler açıkken dokunmamalısınız.
8-Ortamı temizledikten sonra hala kokunun tam olarak çıkmadığını görebilirsiniz, bu durumda yumuşatıcı kattığınız su ile etrafı silmek işinize yarayabilir ancak lekesi tam çıkmamış alanlar üzerinde etkili olmayacaktır.
9- Duvarlar tamamen is ve kurumdan arındıysa su ve deterjan ile bu alanların üzerinden geçebilirsiniz.
10-Eğer kurum ve is lekesi yeterince kaybolmadıysa üzerine tekrar boya sürmek en mantıklı çözüm yolu olacaktır.
11-Badana yaparken dikkat edilmesi gereken husus ise lekenin üzerinden en az 3-4 sefer geçilmesi olacaktır, aksi taktirde is ve kurum lekesi bir süre sonra tekrar belirecektir.

Ankara Temizlik Şirketi Tavsiye – Günaydın Temizlik

Ankara Temizlik Şirketi Tavsiye – Günaydın Temizlik

Ankara Temizlik Şirketi Tavsiye - Günaydın Temizlik Ankara da Temizlik şirketi tavsiye ederken en önemli unsur güvenilir ve işini titiz temiz yapması tabi bunun yanında da vergiye kayıtlı yeri belli insanlarla çalışmak çok çok önemlidir.Ankara da temizlik firması tavsiyesinde bulunduğumuzda Günaydı..

Ankara Mantolama Sonrası Temizlik

Ankara Mantolama Sonrası Temizlik

Bildiğiniz üzere mantolama işlemi binaların ısı ve yalıtımı için, genellikle dış kısımdan uygulanan bir uygulamadır. Birçok yapının da ihtiyaç duyduğu bu işlem, yalıtım açısından en iyi yöntemlerden biridir ve sıklıkla tercih edilmektedir. Dış kısımdan yapıldığı için köprüler kurularak dışardan çalı..

Ofis Temizliği Nasıl Yapılır

Ofis Temizliği Nasıl Yapılır

Ofis Temizliği Nasıl Yapılır Ofisinizi dip bucak temizlemeniz sizin için biraz zorlayıcı bir durum olabilir. Bu konusu ofis temizliği nasıl yapılır diye düşünmeniz gayet doğaldır. Temizlik yapmadan önce kendinize mutlak bir plan hazırlamalısınız. Bir plana uyarak temizlik yapmanız sizin işinizi çok..