Hemen Tıkla Ara 7/24 - 0312 580 4634
Bahar Temizliği Püf Noktaları

Bahar Temizliği Püf Noktaları

Bahar temizliği, özellikle Türk kadınlarının en sevdiği aktivitelerden bir tanesidir. Değişen mevsimle beraber, nasıl tüm dünya güneşe teslim oluyorsa, onlarda evlerinin temizliğe teslim olmasını ister. Dışarda açan güneşle beraber evlerimizin güzel kokularla dolmasını isteyen annelerimiz pek de haksız sayılmazlar. Çünkü bu güzel mevsime tertemiz bir evin içerisinde girmek hiç de fena fikir değil. Fakat normal bir temizlikten farklı olan bahar temizliği, daha ayrıntılı ve daha yorucudur. Daha yorucu olmasının asıl sebeplerinden bir tanesi ise plansız ve düzensiz hareket edilmesidir. Bahar temizliği püf noktaları dendiğinde akla gelen ilk şeylerden bir tanesi plan ve düzendir. Şayet düzensiz bir şekilde bir o odayı bir o koridoru temizlediğinizde daha fazla yorulacak ve temizliğin bir türlü bitmediğinden şikayet edeceksiniz. Eğer aklınızda bir temizlik şeması oluşturup nerde başlayacağınızı ve nerede bitireceğinizi belirlerseniz, her şey daha zevkli ve daha kolay hale gelecektir. Temizliğe başlamadan önce ise öncelikle her şeyi yerine yerleştirmen sana vakit kazandıracaktır. Normalde yatak odanda olması gereken saç kurutma makinesi banyodan çıktığında harcadığın vakit ve efor yanına kalsın istiyorsan, temizliğe başlamadan önce evi bir toplamanı öneririz.

Tüm evi topladıktan sonra, evde yaşayanların ve misafirlerin en çok vaktinin geçtiği alanlar olan salon ve mutfağa ağırlık vermek en mantıklısı olacaktır. Salonu temizlemiş olmak, temizlik esnasında yorulduğunda dinlenmek için salonu ziyaret ettiğinde sana pozitif duygular kazandırır. Bir temizlik sırası oluşturmak, yapılabilecek en mantıklı hareket olabilir. Önce yerleri süpürmek, sonra camları silmek, sonra ise tozları alıp her tarafı silmek mantıklı olacaktır. Diğer tüm ayrıntı işlere ise, evi genellikle temizledikten sonra geçilebilir. Mutfak temizliği ise bahar temizliğinin en önemli anlarından biridir. Bir hayli ayrıntıyı içinde bulunduran mutfakta, buzdolabını boşaltıp raflarını silerek, ocağınızı yağ çözücü ile silip deterjanlayarak veya dolaplarınızı boşaltıp içlerini silerek işe başlayabilirsiniz. En önemlisi ise mutfakta ayrıntıları atlamamaktır. Banyo temizliğinde ise ilk olarak fayansları halledebilirsiniz. Derzler için kireç çözücü kullanabilir, ardından küvet veya duşa kabininiz için kolları sıvayabilirsiniz. Eğer tüm bunlar için vaktiniz yoksa, Ankara temizlik firmaları en az sizler kadar özen göstererek evinizi veya ofisiniz sizler için temizliyor. Tüm ayrıntıları ile temizliği bir şölen haline getiren bu firmalar, daha temiz bir ortamda vakit geçirmeniz için hizmet veriyor.

Web Sitemiz Açıldı

Web Sitemiz Açıldı

Günaydın Temizlik olarak sizlere dha iyi hizmet verebilmek adına web sitemizi açmış bulunuyoruz. Web sitemizden hizmeterimiz hakkında detaylı bilgi alabilir, referanslarımızı görebilir, firmamız hakkında... (daha&helliip;)

Bahar Temizliği

Bahar Temizliği

Bahar Temizliği Bahar temizliği her yıl rutin olarak yapılan bir temizlik türdür. Kışın evin bütün ortamını saran ağır ve kasvetli havadan kurtulmak için evin her tarafı havalandırılarak dip bucak temizlik yapılır. Evin en ücra köşelerine dahi ulaşılarak kışın birikmiş olan bütün pislikler toz küme..

Temizlik Şirketi Ankara

Temizlik Şirketi Ankara

Temizlik Şirketi Ankara Günlük hayatımızın yarısından çoğunu geçirdiğimiz evlerimizin, camlarından tutun da yerlerine duvarlarına kadar her şeyi bizim için çok önemlidir. Çünkü oturduğumuz evin durumu bizim her şeyimizi etkiler. Psikolojik durumumuzdan hayat enerjimize kadar oturduğumuz alanın temi..