Hemen Tıkla Ara 7/24 - 0312 580 4634
Buharlı Temizlik ile Eviniz Hijyene Doyacak

Buharlı Temizlik ile Eviniz Hijyene Doyacak

Buharlı Temizlik ile Eviniz Hijyene Doyacak

Hijyenin bir çoğumuz için önemli bir yeri vardır. Bu yüzden durmadan temizlik yaparız ancak temizlik yaparken kullandığımız kimyasal maddelerin hijyen açısından nasıl bir etki bıraktığından emin olamayız. Doğal ürünlerin bir çoğuyla ise aradığımız pırıl pırıl görünümü elde edemeyiz.

Buharlı temizlik ise hiç bir kimyasal ürün kullanmadan, sadece su yardımıyla yapılan etkili bir temizlik yöntemidir. Hem maddi açıdan hem de uzun süreli ve hijyenik temizlik sağlaması açısından tercih edilen bu yöntemi evin farklı alanlarında kullabiliyoruz.

Buharlı temizlik sert zeminlerde (pvc, mermer, parke, ahşağ, metal, seramik gibi) kullanılırken, ocak temiziğinde, fırın temizliğinde, halı temizliğinde ve pek çok farklı alanda da kullanılabilir.
Pek çok farklı özelliğe ve şekle sahip buhar makineleri mevcuttur, ancak buhar makineleri çalışma prensibi açısından benzerdir. Su haznesine koyulan su bir kaç dakika içerisinde ısınır ve zemine uygun buhar ayarına getirilip kullanıma hazır hal alır.

Su içine koyabileceğiniz parfüm ve esanslar kimyasal kullanmadan evinizin mis gibi kokmasını da sağlayacaktır.
Aynı zamanda buharla temizleyeceğiniz zeminin çabuk kuruması zamandan tasarruf etmenizi, sonradan oluşacak lekelerinden en aza inmesi açısından etkilidir.
Buharla temizleyebileceğiniz farklı alanlardan bir kaç örnek vermek gerekirse;

1- Halı temizliği: Çeşitli deterjan ve kimyasallar halılarınızın çabuk eskimesine sebep olurken temizlemesi de çok zahmetli olan bir iştir. Buharlı makineler sayesinden önden tozu kiri çekilen halılar kısa bir sürede tertemiz olur, ıslak şekilde bekletilmeyeceğinden mikrop ve bakteri de barındırmayacaktır.

2-Mutfak fırını ve paslanmazlar: Ticari mutfaklara sahip fast food, kafe, pastane ve restoran gibi işletmelerde ticari fırın, paslanmaz, tezgah gibi sık kullandığımız malzemeleri geleneksel yöntemlerle temizlemek kolay değildir. Zaten bu tür temizleme yöntemlerinde kimyasal kullanmak gerektiğinden, özellikle gıda endüstrisi için tavsiye edilmemektedir. Buharlı temizlik makinelerinin çeşitli aparatları ile ulaşılamayan yerler ve kalıntılar kolayca temizlenebilir.

3-Yatak, minder, yastık: Bu ürünlerde su, deterjan ve kimyasal madde kullanmak küf, mantar ve bakteri oluşumunu olumsuz etkiler. Buharlı temizlik ile kolayca temizlenebilen bu ürünler, bakteri oluşumuna izin vermez.

Ankara Bayram Öncesi Temizlik

Ankara Bayram Öncesi Temizlik

Ankara Bayram Öncesi Temizlik Ankara'da bir temizlik firması mı arıyorsunuz? O halde doğru yerdesiniz. Çünkü sizlere bugün Ankara'da temizlik firması nasıl bulunur? Bunu anlatmaya çalışacağız. Bilindiği üzere hijyen ve temizlik oldukça önemli konular. Bu konulara aşırı şekilde dikkat ediyorsanız fa..

ANKARA DUVAR TEMİZLİĞİ/GÜNAYDIN TEMİZLİK 0312 580 46 34

ANKARA DUVAR TEMİZLİĞİ/GÜNAYDIN TEMİZLİK 0312 580 46 34

ANKARA DUVAR TEMİZLİĞİ  Duvar silimi birçok kişinin ihtiyacı olan ev ve iş temizliğidir. Duvar silimin de uzman olan personeller banyo, wc, ve mutfak kısımların da bulunan fayansların temizliğini özel kimyasallar kullanarak zarar vermeden temizliğin yapılması sağlanıyor. Oda duvarları için ayrı dez..

Halı Temizliği Nasıl Yapılmalıdır

Halı Temizliği Nasıl Yapılmalıdır

Halı yıkama temizliğinde kullanılan malzemeler ve kalitesi çok önemlidir. Bu halınızın he daha temiz olması hem de yıpranmaması açısından önemlidir. Halı temizliği nasıl yapılmalıdır konusunda, halının türüne ve rengine göre müdahale edilmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Kullanılan kimyasallar, kumaş..