Hemen Tıkla Ara 7/24 - 0312 580 4634
Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir

Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir

Bulaşık makinesi günlük yaşantıda bayanların işini kolaylaştırmaktadır. Bulaşık makinesi bulaşıkları temizlediği için makinenin temiz olduğu düşünülür. Fakat makinede kalan yemek artıkları, deterjan kalıntıları, kireç zamanla makineye yerleşir. Yerleşen kalıntılar zamanla makinenizin bulaşıkları iyi yıkamamasına, ve makineden gelen kötü kokulara sebep olur. Bu nedenle makinenizi içi boş bir şekilde düzenli olarak ayda bir defa temizlemekte fayda vardır. Makineyi düzenli temizlemek makinenin ömrünü uzatarak kötü kokuları engellemektedir.

Bulaşık makinesinin içini temizlemek: İlk olarak makinenin fişi çekilir, musluk kapatılır. Varsa Makinenin içinde ki bulaşıklar dolaplara yerleştirilir. Sonra makinenin rafları çıkartılıp bulaşık deterjanıyla yıkanır. Makinenin pervanelerinde ki delikler kontrol edilir. Eğer delikler tıkalıysa bir iğne yardımıyla delikler açılır. Minenin içinde ki filtre ve süzgeç çıkartılıp içinde varsa yemek kalıntıları temizlenir. Süzgeç ve filtre temizlendikten sonra yerine takılır, sonra raflar da yerine yerleştirilir. Bulaşık makinesini temizlemek için üretilen makine temizleyicisini kapağı yere bakacak şekilde kaşıklığın içine yerleştirilerek makine içi boş şekilde çalıştırılır.

Bulaşık makinesinin dış yüzeyini temizlemek: Bulaşık makinesinin dış yüzeyini temizlemek için bir kovaya su koyulur içine cif krem sıkılır ve süngerle makinenin dış yüzeyi dairesel hareketlerle silinir. Sonra nemli bezle durulanır, arkasında kuru bir bezle kurulanır.

Doğal yolla bulaşık makinesi temizliği: Bulaşık makinesi temizliğinde kullanılan ikinci yöntem ise doğal yolla temizlemektir. Beyaz sirke ve karbonat makine temizliğinde üretilen temizleyiciler kadar etkilidir. Bir kaseye makinenin içinde ki raflara güzelce yerleştirilir, kasenin içine beyaz sirke dökülerek makine en sıcak derecede çalıştırılır. Beyaz sirke makinede kalıplaşmış kirlerin temizlenmesini, varsa küfün temizlenmesini sağlayacaktır. Yıkama işlemi bittikten sonra makinenin içindeki kase çıkarılır. Son olarak makinenin içinde ki raflar çekilir, makinenin tabanına bir avuç karbonat atılarak alt raf tekrardan yerine yerleştirilir. Makine tekrar yüksek derece ve kısa programda çalıştırılır. Makinenin yıkaması bittikten sonra bulaşık makine temizliği sonlanmıştır. Beyaz sirkenin makine içindeki kirleri tamamen temizleyemediği takdirde karbonat devreye girerek makinenin temizliğini ve oluşan kokuları kesin şekilde çıkartmaya yardımcı olacaktır.

TEMİZLİK BİZİM İŞİMİZ / 0545 954 07 27 / Günaydın Temizlik

TEMİZLİK BİZİM İŞİMİZ / 0545 954 07 27 / Günaydın Temizlik

TEMİZLİK BİZİM İŞİMİZ / 0545 954 07 27 Ankara Temizlik Şirketleri, Ankara Temizlik, Temizlik Şirketleri, Ankara Temizlik Firmaları, Temizlik Firmaları Ankara, Ankara Ev Temizliği, Ankara Ofis Temizliği, Ankara Temizlik Hizmetleri, Çankaya temizlik Şirketleri, Ankara inşaat Temizliği, Ankara inşaat ..

Temizlik Nasıl Yapılmalıdır?

Temizlik Nasıl Yapılmalıdır?

Temizlik Nasıl Yapılmalıdır? Temizlik her ortam için mutlaka yapılması gereken ve en önemli unsurlardan biridir. Özellikle ev temizliğinin düzenli olarak yapılması evde yaşayan insanların hem sağlığı hemde mutlu bir hayat sürmesi. açısından çok önemlidir. Peki en uygun temizlik nasıl yapılır? E..

Ankara Mobil Kapıcılık Hizmeti

Ankara Mobil Kapıcılık Hizmeti

Ankara Mobil Kapıcılık Hizmeti Özellikle yeni yapılan binalarda kapıcılık himeti almak için çok ugraş gerektiren ve bina sakinlerine de çok fazla maliyet yükü getiren kapıcılık hizmeti almak çok daha pahalı ve okonomik olmakdan çıkmıştır,Ankara da temizlik şirketi olarak binalarda ve sitelerde kap..