Hemen Tıkla Ara 7/24 - 0312 580 4634
Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir

Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir

Bulaşık makinesi günlük yaşantıda bayanların işini kolaylaştırmaktadır. Bulaşık makinesi bulaşıkları temizlediği için makinenin temiz olduğu düşünülür. Fakat makinede kalan yemek artıkları, deterjan kalıntıları, kireç zamanla makineye yerleşir. Yerleşen kalıntılar zamanla makinenizin bulaşıkları iyi yıkamamasına, ve makineden gelen kötü kokulara sebep olur. Bu nedenle makinenizi içi boş bir şekilde düzenli olarak ayda bir defa temizlemekte fayda vardır. Makineyi düzenli temizlemek makinenin ömrünü uzatarak kötü kokuları engellemektedir.

Bulaşık makinesinin içini temizlemek: İlk olarak makinenin fişi çekilir, musluk kapatılır. Varsa Makinenin içinde ki bulaşıklar dolaplara yerleştirilir. Sonra makinenin rafları çıkartılıp bulaşık deterjanıyla yıkanır. Makinenin pervanelerinde ki delikler kontrol edilir. Eğer delikler tıkalıysa bir iğne yardımıyla delikler açılır. Minenin içinde ki filtre ve süzgeç çıkartılıp içinde varsa yemek kalıntıları temizlenir. Süzgeç ve filtre temizlendikten sonra yerine takılır, sonra raflar da yerine yerleştirilir. Bulaşık makinesini temizlemek için üretilen makine temizleyicisini kapağı yere bakacak şekilde kaşıklığın içine yerleştirilerek makine içi boş şekilde çalıştırılır.

Bulaşık makinesinin dış yüzeyini temizlemek: Bulaşık makinesinin dış yüzeyini temizlemek için bir kovaya su koyulur içine cif krem sıkılır ve süngerle makinenin dış yüzeyi dairesel hareketlerle silinir. Sonra nemli bezle durulanır, arkasında kuru bir bezle kurulanır.

Doğal yolla bulaşık makinesi temizliği: Bulaşık makinesi temizliğinde kullanılan ikinci yöntem ise doğal yolla temizlemektir. Beyaz sirke ve karbonat makine temizliğinde üretilen temizleyiciler kadar etkilidir. Bir kaseye makinenin içinde ki raflara güzelce yerleştirilir, kasenin içine beyaz sirke dökülerek makine en sıcak derecede çalıştırılır. Beyaz sirke makinede kalıplaşmış kirlerin temizlenmesini, varsa küfün temizlenmesini sağlayacaktır. Yıkama işlemi bittikten sonra makinenin içindeki kase çıkarılır. Son olarak makinenin içinde ki raflar çekilir, makinenin tabanına bir avuç karbonat atılarak alt raf tekrardan yerine yerleştirilir. Makine tekrar yüksek derece ve kısa programda çalıştırılır. Makinenin yıkaması bittikten sonra bulaşık makine temizliği sonlanmıştır. Beyaz sirkenin makine içindeki kirleri tamamen temizleyemediği takdirde karbonat devreye girerek makinenin temizliğini ve oluşan kokuları kesin şekilde çıkartmaya yardımcı olacaktır.

Ev Temizliği İçin Şirketler

Ev Temizliği İçin Şirketler

Ev Temizliği İçin Şirketler Ev temizliği hizmeti veren firmalar temizlik konusunda deneyimli kişileri evinize yollayarak size uygun çok sayıda hizmete oldukça uygun fiyatlar ile ulaşmanızı sağlamaktadır. Ev temizliği için şirketler size uygun çok sayıda fırsatı ayağınıza kadar getirerek evinizin te..

ANKARA YAŞAMKENT TEMİZLİK FİRMALARI / ISLAK ZEMİN TEMİZLİĞİ

ANKARA YAŞAMKENT TEMİZLİK FİRMALARI / ISLAK ZEMİN TEMİZLİĞİ

ANKARA YAŞAMKENT TEMİZLİK FİRMALARI Ankara Temizlik Şirketleri, Ankara Temizlik, Temizlik Şirketleri, Ankara Temizlik Firmaları, Temizlik Firmaları Ankara, Ankara Ev Temizliği, Ankara Ofis Temizliği, Ankara Temizlik Hizmetleri, Çankaya temizlik Şirketleri, Ankara inşaat Temizliği, Ankara inşaat Son..

Fabrika Temizliği

Fabrika Temizliği

Ankara Fabrika Temizliği Temizlik hizmetleri içerisinde detaylı bir şekilde işlem yapılması gereken alanların başında fabrika temizliği önem arz etmektedir. Gün boyu birçok kişiye çalışma alanı ve daha sonrasında ise birçok kişiye kullanım veya tüketim maddesi sunmakta olan fabrikalar içerisinde te..