Hemen Tıkla Ara 7/24 - 0312 580 4634
Buzdolabı Temizliği Nasıl Yapılır

Buzdolabı Temizliği Nasıl Yapılır

Mutfak temizlikte, önemli kısımlardan biridir. Buzdolabı gıdaları sakladığı için, buzdolabı temizliğini aksatmamak gerekir. Sağlığa zararlı gıdalar tüketilir, bu da sağlığı olumsuz etkileyerek hastalıklara neden olabilir. Bazen buzdolabının kirlendiği, kötü kokular geldiğinde anlaşılır, kokular bütün dolaba yayılır. Buzdolabında ki besinlere, sinebilir. Kötü koku sinen gıdalar bir daha tüketilmez.  Bunun içinde en az ayda 1 defa temizlemek, temiz kullanmak gereklidir. Ankara temizlik şirketleri ev temizliği konusunda alacağınız destekte mutfaktaki tüm detaylı temizliği uygun fiyatlara temizlik hizmeti alarak yaptırabilmeniz mümkün.

Buzdolabındaki çöpleri atmak: Temizliğe başlamadan öne buzdolabının fişini çekmek gerekir. Daha sonra,  buzdolabının içini boşaltarak temizliğe başlanır. Son kullanma tarihi geçmiş gıdalar, çürüyen meyve ve sebzeler boşaltılarak çöpe atılır. Bütün raflar boşaltıldıktan sonra, çıkabilen raflar, yumurta rafları çıkartılarak buzdolabı temizliğine geçilir.

Buzdolabının raflarını temizlemek: Buzdolabından çıkan rafları, bulaşık süngerine sıvı bulaşık deterjanından az miktarda sıkarak raflar iyice sabunlanır. Sonra bol suyla durulanarak raflar deterjandan güzelce arındırılarak,  mikro fiber bez ile silinerek kurulanır. Rafların güzel bir şekilde kuruduğundan emin olmadan buzdolabına yerleştirmemek gerekir.

Buzdolabının içini temizlemek: Tamamen boşalan buzdolabının içi için, sirkeli su karışımı hazırlanır. Kovaya biraz su koyularak içine bir miktar sirke ve bir miktar da karbonat koyulur. Sünger yardımı ile buzdolabının her köşesi,  güzelce silinir. Buzdolabını karbonatlı sünger ile sildikten sonra durulamaya geçilir. Islak bir bez yardımıyla dolap durulanarak, ardından leke kalmaması için kurulanır. Buzdolabı  dondurucusunun  temizliği, aynı şekilde silinerek durulanır.

Buzdolabının lastiklerini temizlemek: Buzdolabındaki kirler gibi lastikleri de zamanla kir tutabilir. Bu kirlerden kurtulmak için, ıslatıp üzerine biraz karbonat dökülen diş fırçasıyla buzdolabı lastiklerinin,  her yeri iyice ovularak temizlenir. Ardından lastikler ıslak ve suyu sıkılmış bir bezle silinir.

Buzdolabının dışını temizlemek: Süngere dökülen bulaşık deterjanı ile buzdolabının dışı, yan tarafları, alt kısımları güzelce silinir. Daha sonra nemli bir bez ile silinerek ardından kuru bir bez ile güzelce kurulanır. Kurulanmayan dolabın dışında su lekesi kalabilir, bu yüzden kurulamak şarttır. Temizlik bittikten sonra,  raflar yerlerine takılarak buzdolabının içi düzenlenir, ve buzdolabından çıkartılan gıdalar tek tek  temizlenen buzdolabına yerleştirilir.

Bebek Odası Nasıl Temizlenir

Bebek Odası Nasıl Temizlenir

Bebek Odası Nasıl Temizlenir Bebeği olan ailelerin özenle hazırladığı bebek odaları, evlerinin en kıymetli alanlarından biridir. Çünkü bu odada hayattaki en önemli varlıkları yaşar. Durum böyle olunca bebek odalarının temizliği, sağlıklı bir ortam oluşması için büyük önem arz etmektedir. Küçücük be..

Çankaya Temizlik Şirketi-ANKARA-Günaydın Temizlik

Çankaya Temizlik Şirketi-ANKARA-Günaydın Temizlik

Çankaya Temizlik Şirketi-ANKARA-Günaydın Temizlik Ankara Temizlik Şirketleri, Ankara Temizlik, Temizlik Şirketleri, Ankara Temizlik Firmaları, Temizlik Firmaları Ankara, Ankara Ev Temizliği, Ankara Ofis Temizliği, Ankara Temizlik Hizmetleri, Çankaya temizlik Şirketleri, Ankara inşaat Temizliği, Ank..

Ankara Temizlik Firması

Ankara Temizlik Firması

Ankara Temizlik Firması Temizlik sağlık açısından oldukça önemlidir. Bir alanın hijyenik olması o alanda daha sağlıklı kişilerin yetişmesi anlamına gelir. Bayanların çoğu kendilerine ayırmış oldukları zamanın neredeyse yarısını temizlik ile geçirmekte olduğu şüphesiz tartışmasız bir gerçektir. Batı..