Hemen Tıkla Ara 7/24 - 0312 580 4634
Cam Temizliği Nasıl Yapılır

Cam Temizliği Nasıl Yapılır

Cam temizliği bayanların sevmediği işlerin başında gelir. Çünkü camları silmek oldukça zor ve tehlikelidir. Yüksek kattaki dairenin dış camını silmek korkutucu olabilir. Ama ne kadar tehiliklei bir iş olsa da camları düzenli bir şekilde silmek gerekir. İçeriden bakıldığında kirli cam nasıl kötü bir görüntüye sebep oluyorsa, dışarıdan bakıldığında da aynı şekilde kötü görünür. Camın kirliliği evin bulunduğu yere göre değişiklik gösterir. Cadde üzerinde ki evlerin cam temizliği oldukça sık yapılır. Çünkü arabalar geçtikçe yoldan kalkan tozlar camlara daha çok bulaşır. Genel olarak camlar ayda bir, yada daha erken silinebilir. Birde evde çocuklar varsa camlar çok çabuk lekelenir. El izlerini, parmak izlerini temizlemek cam temizliğini daha da zor duruma sokacaktır.

Cam nasıl silinir: Cam temizliğine ilk olarak camın çerçevelerinden başlanır. Eğer önce camlar silinirse çerçeveler silinirken camlar tekrardan kirlenebilir. Bu yüzden önce çerçeveler silinir. Camın çerçevesini  silmek için bir kovaya biraz su ve içine bir miktar cif krem sıkılır. Cif pimapenleri güzelce beyazlatır.  Çerçevelerin tamamı ciflendikten sonra durulama suyuyla çerçeveler durulanarak silinir. Sonra camlara geçilir. İlk olarak camların kaba kiri, tozu ıslak bir bez ile alınır, daha sonra camsil ile camlara birkaç  fıs sıkılarak, cam bezi yada gazete kağıdyla camlar dairesel hareketler şeklinde silinir.

süngerli çek pasla silmek:  Bir kovaya deterjanlı su koyulur, çekbasın süngerli tarafını deterjanlı su dolu kovaya batırılır, sonra çekbasın diğer tarafıyla camın en üst bölümünden aşağıya doğru çekbası  yavaşça çekip fazla suyu alınarak cam silinir. Bu yöntem ile silinen camı kurulamaya gerek kalmaz, daha kolay silinerek daha az zaman harcar.

Kolay cam silmenin püf noktaları: Cam silme suyuna bir miktar çamaşır yumuşatıcısı katılırsa camları silmek oldukça kolaylaşır. Bulaşık makinesi parlatıcısı da temizlik suyuna damlatılırsa camların pırıl pırıl parlamasını sağlayacaktır.Camları sildikten sonra çabuk toz, kir tutmaması ve buhar oluşmaması için, deterjanlı suyun içine biraz sirke katılırsa camların geç tozlanmasını önleyerek  camların buharlaşmamasına yardımcı olur.

Halı Temizliği Nasıl Yapılır

Halı Temizliği Nasıl Yapılır

Halılar ev yaşantımızın vazgeçilmezlerindendir. Hem evi sıcak tutar, hem de dekoratif anlamda güzel gözükerek sürekli kullanılan eşyalardandır. Ama en çok kirlenen eşyalardan da biridir. Dışarıdan üzerimizde gelen tozlar, kirler, dökülen çaylar, vb. kirler zamanla halıda birikerek halının derinlerin..

Mutfak Temizliğinde Dikkat Edilecekler

Mutfak Temizliğinde Dikkat Edilecekler

Yemek yeme herkesin bir ihtiyacıdır. Bu ihtiyacın günde en azından 3 kere tekrarlanmasından dolayı da evin içerisinde yer alan mutfağın buna bağlı olarak belli bir hijyen içermesi gerekecektir. Bu hijyenin sağlanabilmesi açısından da belli noktalara dikkat etmek ve ev temizliğinde bu hususlara göre,..

Ev Temizliği İçin Öneriler

Ev Temizliği İçin Öneriler

Ev Temizliği İçin Öneriler Ev ortamınızı çok ya da az kullanıyor olabilirsiniz. Her iki durumda da temizliğe daima dikkat etmelisiniz. Çünkü burası sizin ve sevdiğiniz insanların yaşam alanı olduğu için evinizde her daim düzenli ve temiz bir alan yaratmalısınız. Hijyeni sağlamanız kendinizin ve sev..