Hemen Tıkla Ara 7/24 - 0312 580 4634
Kapı Nasıl Temizlenir

Kapı Nasıl Temizlenir

Kapı odanın bir parçasıdır, dekoratif anlamda da oldukça şık görünen kapılar, kalkan tozlar nedeniyle    çok fazla tozlanır, parmak izleri olur özelliklede kapının rengi beyaz ise kir ve parmak lekeleri fazlasıyla belli olur. Bunun için düzenli aralıklarla kapılar silinmelidir. Kapıyı temizlerken kapının türüne göre deterjan kullanmak çok önemlidir.

Türlerine Göre Kapı Temizliği;

Lake kapıyı temizlemek: Lake kapıyı temizlerken çok dikkat etme gerekir, çünkü lake kapılar hemen zarar görebilmektedir. Lake kapıyı temizlemek için bir kovaya ılık su doldurulur, içine biraz ahşap temizleyici sıkılır, ardından mikro fiber bezle kapı silinir, son olarak kurulanır. Ahşap temizleyici yerine sirke de tercih edilebilir, aynı şekilde kapı sirkeli suyla silinerek kurulanır.

Pimapen kapıyı  temizlemek : Pimapen kapı cifle silinebilir. Süngerin sert kısmına cif sıkılarak, kapı ovulur, nemli bezle güzelce durulanır, ardından leke kalmaması için kurulanır. Doğal yöntemle de kapı silinebilir. 2 tane soğanın kabukları soyulup bir tencerede suda soğan yumuşayıncaya kadar haşlanır. Soğanlı su ılıdıktan sonra bezi suya sokup kapı silinir. Bu yöntem sararan kapıların beyazlamasını sağlayacaktır.

Ahşap kapı temizlemek: Ahşap kapıyı silmenin en doğru yolu ahşap temizleyicisini kullanmaktır. Bir kova suyun içine belli miktarda ahşap temizleyici koyulur, ardından bez bu suyla ıslatılır ve suyu sıkılarak kapı güzelce silinir, son olarak kuru bez yardımıyla kurulanır. Sirke ve bulaşık deterjanı da tercih edilebilir, aynı şekilde kapı temizlenir.

Amerikan kapı temizlemek: Amerikan kapıyı genel temizlik ürünleriyle silmek kapıya zarar verebilir. Amerikan kapıyı temizlerken cif, çamaşır suyu gibi ürünler kullanılmamalıdır. Bir kova su doldurulur, içine beyaz sabun rendelenir, ardından bez bu suyla ıslatılarak kapı silinir, sonra temiz su hazırlanır ıslatılan bezle kapı durulanır, son olarak kapı iyice kurulanır.

Çelik kapı temizlemek: Çelik kapıların bir yüzü dışarı batığı için oldukça kirlenir. Kapıda oluşan tozları temizlemek için kimyasal içerikli ürünler kullanmamak gerekir. Çelik kapı silinirken sadece ıslatılmış bez yardımıyla toz alınır, ardından kuru bir bezle kapı tamamen kurutularak silinir.

Temizlik konusunda profesyonel yardım alabilmek adına Ankara temizlik şirketleri ile yapacağınız ekonomik anlaşmalar ve güvenilir temizlikçi kadın hizmetiyle sizde hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Ostim Temizlik Şirketleri Ankara

Ostim Temizlik Şirketleri Ankara

Ostim Temizlik Şirketleri Ankara Ankara Temizlik Şirketimiz Ankara merkezli olarak  Ostim Temizlik Şirketleri Etimesğut da siz değerli müşterilerimize ağırlıklı olarak Ev temizlik hizmeti ve halı yıkama üzerine 18yıllık tecrübe ile Ankaranın en Kaliteli ve güvenilir temizlik Şirketidir. ostim Te..

Sepetli Vinç Kullanım Alanları

Sepetli Vinç Kullanım Alanları

Sepetli Vinç Kullanım Alanları Sepetli Vinç, günümüzde bir çok alanda hidrolik yapısı ve taşınabilir özellikleri dahilinde gerek kamusal alan gerek de hizmet alanlarında fazlasıyla kullanımı yoğunlaşmış olan ağır iş makineleridir. Hidrolik boruların uzunlukları ve taşıyacağı ağırlıklarla beraber rö..

Ankara Pamuklar Mahallesi Temizlik Şirketleri

Ankara Pamuklar Mahallesi Temizlik Şirketleri

Ankara Pamuklar Mahallesi Temizlik Şirketleri Ankara Temizlik Şirketleri, Ankara Temizlik, Temizlik Şirketleri, Ankara Temizlik Firmaları, Temizlik Firmaları Ankara, Ankara Ev Temizliği, Ankara Ofis Temizliği, Ankara Temizlik Hizmetleri, Çankaya temizlik Şirketleri, Ankara inşaat Temizliği, Ankara ..