Hemen Tıkla Ara 7/24 - 0312 580 4634
Kapı Nasıl Temizlenir

Kapı Nasıl Temizlenir

Kapı odanın bir parçasıdır, dekoratif anlamda da oldukça şık görünen kapılar, kalkan tozlar nedeniyle    çok fazla tozlanır, parmak izleri olur özelliklede kapının rengi beyaz ise kir ve parmak lekeleri fazlasıyla belli olur. Bunun için düzenli aralıklarla kapılar silinmelidir. Kapıyı temizlerken kapının türüne göre deterjan kullanmak çok önemlidir.

Türlerine Göre Kapı Temizliği;

Lake kapıyı temizlemek: Lake kapıyı temizlerken çok dikkat etme gerekir, çünkü lake kapılar hemen zarar görebilmektedir. Lake kapıyı temizlemek için bir kovaya ılık su doldurulur, içine biraz ahşap temizleyici sıkılır, ardından mikro fiber bezle kapı silinir, son olarak kurulanır. Ahşap temizleyici yerine sirke de tercih edilebilir, aynı şekilde kapı sirkeli suyla silinerek kurulanır.

Pimapen kapıyı  temizlemek : Pimapen kapı cifle silinebilir. Süngerin sert kısmına cif sıkılarak, kapı ovulur, nemli bezle güzelce durulanır, ardından leke kalmaması için kurulanır. Doğal yöntemle de kapı silinebilir. 2 tane soğanın kabukları soyulup bir tencerede suda soğan yumuşayıncaya kadar haşlanır. Soğanlı su ılıdıktan sonra bezi suya sokup kapı silinir. Bu yöntem sararan kapıların beyazlamasını sağlayacaktır.

Ahşap kapı temizlemek: Ahşap kapıyı silmenin en doğru yolu ahşap temizleyicisini kullanmaktır. Bir kova suyun içine belli miktarda ahşap temizleyici koyulur, ardından bez bu suyla ıslatılır ve suyu sıkılarak kapı güzelce silinir, son olarak kuru bez yardımıyla kurulanır. Sirke ve bulaşık deterjanı da tercih edilebilir, aynı şekilde kapı temizlenir.

Amerikan kapı temizlemek: Amerikan kapıyı genel temizlik ürünleriyle silmek kapıya zarar verebilir. Amerikan kapıyı temizlerken cif, çamaşır suyu gibi ürünler kullanılmamalıdır. Bir kova su doldurulur, içine beyaz sabun rendelenir, ardından bez bu suyla ıslatılarak kapı silinir, sonra temiz su hazırlanır ıslatılan bezle kapı durulanır, son olarak kapı iyice kurulanır.

Çelik kapı temizlemek: Çelik kapıların bir yüzü dışarı batığı için oldukça kirlenir. Kapıda oluşan tozları temizlemek için kimyasal içerikli ürünler kullanmamak gerekir. Çelik kapı silinirken sadece ıslatılmış bez yardımıyla toz alınır, ardından kuru bir bezle kapı tamamen kurutularak silinir.

Temizlik konusunda profesyonel yardım alabilmek adına Ankara temizlik şirketleri ile yapacağınız ekonomik anlaşmalar ve güvenilir temizlikçi kadın hizmetiyle sizde hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Ankara’nın En İyi Temizlik Firması Hangisi

Ankara’nın En İyi Temizlik Firması Hangisi

Ankara temizlik şirketleri açısından çok önemli bir konumda. Bunu sebebi ise kaliteli birçok şirketin Ankara’da toplanmış olması. İster ev ister ofis isterseniz de akaryakıt istasyonu gibi topluma açık alanlarınızın temizliğini yaptırabildiğiniz bu şirketler sayesinde, temizlik derdinden uzun sürele..

Ankara Temizlik Sirketleri

Ankara Temizlik Sirketleri

Ankara Temizlik Sirketleri Ankara’nın gelişmekte olan bölgelerinden birisi de Ankara bölgesidir. Ankara bölgesinin gelişmesiyle beraber bazı şeylere de ihtiyaç duyulmaktadır. Ankara temizlik sirketleri, ilçede en fazla ihtiyaç duyulanlar arasında yer almaktadır. Keçiören ilçesinde temizlik şirketi ..

Pursaklar İnşaat Sonrası Temizlik

Pursaklar İnşaat Sonrası Temizlik

Pursaklar İnşaat Sonrası Temizlik Normal gündelik temizliğin yanı sıra inşaat ya da tadilat sonrasında kalan kalıntıları temizlemek oldukça zahmetli ve vakit alıcı bir işlemdir. Bu zorlu işlem sonunda yorulmuş  olunmasına rağmen bazen istediğiniz sonuçların alınamadığı şüphesiz bir gerçektir. İnşa..