Hemen Tıkla Ara 7/24 - 0312 580 4634
Temizlik Nasıl Yapılmalıdır?

Temizlik Nasıl Yapılmalıdır?

Temizlik Nasıl Yapılmalıdır?

Temizlik her ortam için mutlaka yapılması gereken ve en önemli unsurlardan biridir. Özellikle ev temizliğinin düzenli olarak yapılması evde yaşayan insanların hem sağlığı hemde mutlu bir hayat sürmesi.
açısından çok önemlidir. Peki en uygun temizlik nasıl yapılır?

Ev temizliği ,
Her şeyin tozunu almak ve her şeyi silmek için koşuşturmayın. Bu etkisiz bir temizlik yöntemidir.Bunun yerine bir süre boyunca tek bir oda veya bölge temizliği ile ilgilenmek yerinde olur. Bayanlar için en önemli mekanlardan birisi mutfaktır .İlk önce ordan başlamak işin çoğunu bitirmekle eşdeğerdir.
Mutfağınızın temizliği:
Mutfak, yemeği hazırlandığı yer olduğundan mikroptan arındırılması için çok dikkat edilmelidir. Aşağıdaki temizlik sırasını takip edebilirsiniz: Mutfağınızı temizlemeye başlamadan önce mutfak temizlik ürünlerini hazırlayın.temizlik esnasında açıkta yiyecek maddesi olmamasına özen gösteriniz Buzdolabı ve fırın gibi elektrikli aletleri (mutlaka fişlerini çekiniz) temizlemekle başlayın. Derin dondurucunun sıcaklık ayarını kapatın ve içerideki bütün yiyecekleri çıkartın. Tablaları çıkartın ve bir sünger yardımıyla temizleyin. Buzdolabının dışı gibi içini temizlemek için de süngerden yararlanın. Fırınınızı da silerek ya da ovarak temizleyebilirsiniz. Mutfağınızın tavan ve duvarlarını temizleyin. Örümcek ağlarını temizleme için süpürge ya da örümcek ağı temizleyici kullanın. Duvarları sprey yağ çöz sıkarak süngerle siliniz ve sade su ile durulayınız. Dolapları boşalttıktan sonra sprey şeklindeki deterjanınızdan sıkarak bir toz beziyle temizleyin. Yukarıda yazılanların hepsi yapıldıktan sonra tabanı bezle veya paspas yardımı ile silebilirsiniz zemin temizlik suyunun içine kokulu deterjan koyarsanız hem temiz hem hoş kokulu bir mutfağa sahip olursunuz.
Banyonun temizliği:
Mutfağınızı temizledikten sonra banyoyu ele almanız yerinde olur. Aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
Tuvaleti (klozeti) klor bazlı, çamaşır suyu,veya bu iş için üretilmiş bir temizlik çözeltisi yardımı ile temizleyin. Çözeltiyi tuvalete dökün ve bir süre sonra durulayın.Tuvaletin oturma kısmını temizlik çözeltisine batırılmış bir süngerle silin. sade su ile durulayıp bir bezle kurulayın. Banyonun zeminini süpürdükten sonra duvarlar ve zemin içinde aynı uygulamayı yapabilirsiniz. temizlik esnasında kesinlikle çamaşısuyu,klorak,domestos v.b ile porçöz,kirçöz,tuzruhu gibi asitleri karıştırmayın. bu karışımlardan çıkan zehirli gazlar insan sağlığı açısından kesinlikle çok tehlikelidir. ölümcül olabilir.
Zeminin temizliği:
Eğer evinizin zemini parkeyse ahşap temizleyici kullanmanız doğru olur. Başka bir seçenek olarak da, tozu almak için elektrikli süpürge ya da nemli bir bez kullanabilirsiniz.

Raf ve dolapların temizliği:
Dolaplardaki eşyaları boşaltın ve temiz bir bezle silin. Temizledikten sonra –yeniden düzenlemeyecekseniz- eşyaları eski yerlerine koyduğunuzdan emin olun.
Halı ve pencere temizliği:
Pencere camlarını lastik çekçekler yardımı ile temizleyin ve amonyak bazlı temizlik ürünleri kullanmanız parlaklık açısından iyi sonuç verecektir. temizlik suyuna biraz amonyak katabilirsiniz yada bulaşık deterjanı kullanınız.
Halı ve kilimlerinizi elektrikli süpürgeyle süpürün. halı silmek etkisiz bir temizlik yöntemidir.gereksiz bir zaman kaybı ve yorgunluktan başka hiç bir işe yaramaz. halı sadece üzerine bir şey döküldüğü zaman anında müdahale amacıyla ve sadece su ile silinmelidir. fakat kızlar annelerinden edindikleri alışkanlıkları kolay kolay terkedememektedirler.İllaki silmek istiyorsanız çok az arap sabunu ile silmelisiniz diğer deterjanlar (halı şampuanlarıda dahil) durulama yapılamadığı için halının üzerini yapış yapış bırakmakta buda halılarınızın çok çabuk bir şekilde pislik toplamasına sebep olmaktadır.
Her oda ve her eşyayı temizledikten sonra çamaşırlarınızı yıkayıp, kurutmaya konsantre olabilirsiniz. Her bir eşya için bir yer ayırarak evinizin her yanına dağılan eşyaları düzenleyebilirsiniz. Onları bir kutuya koyun ve kilere yerleştirin. Eğer bütün ipuçlarını aklınızda tutar ve ailenizdekileri odalarını temizlemeye dâhil ederseniz, evinizi temiz tutmanın göründüğü kadar zor olmadığının farkına varacaksınız. Yada herşeyi olduğu gibi bırakın ve bizi arayın Ege Temizlik bu işi sizin yerinize yapsın sizde zamanınızı sevdiklerinize ayırın
Ankara Temizlik Şirketleri, Ankara Temizlik, Temizlik Şirketleri, Ankara Temizlik Firmaları, Temizlik Hizmetleri Ankara, Batıkent Temizlik Şirketleri Ankara, Ankara Halı Yıkama, Ankara Koltuk Yıkama, Yenimahalle Temizlik Şirketleri Ankara, Ankara Koltuk Yıkama Şirketi, Çankaya Temizlik Firmaları, Ankara Temizlik Fiyatları, Temizlikçi Kadın Temini, Gölbaşı Temizlik Şirketleri, Gölbaşı Temizlik Şirketleri Firmaları, Altındağ Temizlik Şirketleri, Mamak Temizlik Şirketleri, Batıkent Temizlik Şirketleri, Eryaman Temizlik Şirketleri, Etimesgut Temizlik Şirketleri, Sincan Temizlik Şirketleri, Pursaklar Temizlik Şirketleri, Keçiören Temizlik Şirketleri, Çubuk Temizlik Şirketleri, Çayyolu Temizlik Şirketleri, Yaşamkent Temizlik Şirketleri, Akyurt Temizlik Şirketleri,

Ev Temizliği İçin Öneriler

Ev Temizliği İçin Öneriler

Ev Temizliği İçin Öneriler Ev ortamınızı çok ya da az kullanıyor olabilirsiniz. Her iki durumda da temizliğe daima dikkat etmelisiniz. Çünkü burası sizin ve sevdiğiniz insanların yaşam alanı olduğu için evinizde her daim düzenli ve temiz bir alan yaratmalısınız. Hijyeni sağlamanız kendinizin ve sev..

Gölbaşı Karşıyaka Mahallesi Temizlik Firmaları

Gölbaşı Karşıyaka Mahallesi Temizlik Firmaları

Gölbaşı Karşıyaka Mahallesi Temizlik Firmaları Buharlı temizlikle kesin sonuç,Villa Temizliğinde Gölbaşın da en kaliteli ve güvenebileceğiniz tek temizlik firması günaydın temizlik.Karşıyaka mahallesi  Temizlik Şirketleri olarak Genel olarak önem vermemiz gereken ve Temiz tutulması gereken , insanl..

Dip Bucak Ofis Temizliği

Dip Bucak Ofis Temizliği

Dip Bucak Ofis Temizliği Ofis temizliği içeride yapılması gereken çok sayıda işi barındırdığı için çok sayıda kişi ofis temizliğini yapmak istememekte ya da ertelemektedir. Bu gibi durumlarda ofisin her yerini toz kaplar ve nefes aldığınız alanın havasının kalitesi düşer. Bu yüzden ofis temizliğine..